با توجه به نوسان موجودی و قیمت کالاها، لطفا پیش از سفارش، در تماس با ما از موجودی مطمئن شوید

شاخه‌ها

تولید کننده‌ها

زیست نوشت

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید:

ضمانت بازگرداندن کالا

اکثر محصولات موجود در فروشگاه اینترنتی «زیست» (به‌جز استثنائات ذکرشده در قانون تجارت الکترونیک و نیز محصولات مندرج در موضوع خدمات)، علاوه بر ضمانت اصالت و سلامت، دارای ضمانت بازگشت هستند.

بر این اساس و با توجه به هفت روز ضمانت بازگشت کالا، شما می‌توانید با خیالی آسوده سفارش خود را ثبت کنید و پس از دریافت کالا، در صورت نارضایتی از سفارش، آن را در چارچوب شرایطی به «زیست» بازگردانید.

 

ضوابط بازگشت کالا:

 

دلایل بازگشت کالا

در صورتی‌که:

1. کالا به‌واسطه اختلال در وب‌سایت یا فرایند حمل، مغایر با سفارش مشتری باشد،

2. کالا معیوب، تاریخ مصرف گذشته یا مغایر با توصیفات آن باشد،

3. یا خریدار از سفارش خود منصرف شده باشد،

خریدار می‌تواند با رعایت ضوابط و در مهلت هفت‌روزه ضمانت بازگشت، کالا را به «زیست» عودت دهد.

 

1. اگر مشخصات کالا دارای مغایرت با محصول مندرج در فروشگاه است:

در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در مشخصات، حداکثر ظرف ۲۴ ساعت پس از وصول کالا به «زیست» اطلاع دهید. اگر مغایرت، بدون نیاز به باز کردن جعبه دستگاه و استفاده از آن قابل تشخیص است، بدون باز کردن بسته‌بندی کالا اقدام به بازگرداندن آن کنید. اما اگر مغایرت بدون نیاز به باز کردن جعبه دستگاه و استفاده از آن قابل تشخیص نبوده است، لازم است از جعبه یا بسته‌بندی کالا به‌خوبی نگهداری کنید تا به همراه کالا ارسال شود.

 

2. اگر کالا دارای آسیب‌دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری است:

خریدار موظف است هنگام دریافت کالا از مأمور پست (یا هر شرکت حمل‌ونقل دیگر)، کاملا آن را بررسی کرده و در صورت مشاهده آسیب‌دیدگی ظاهری بسته، از قبول آن خودداری کند. مسئولیت سلامت ظاهری بسته‌بندی کالا پس از دریافت تا زمان تحویل به مشتری، بر عهده شرکت حمل‌ونقل است و در صورت قبول بسته معیوب توسط مشتری، «زیست» مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

در صورتی که کالا دارای آسیب‌دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری در داخل بسته‌بندی باشد، حداکثر تا ۲۴ ساعت به واحد خدمات پس از فروش «زیست» اطلاع دهید و از بسته‌بندی پستی، جعبه و کارتن دستگاه به خوبی نگهداری کنید و از هر کاری که باعث تخریب جعبه دستگاه می شود، خودداری کنید.

 

3. اگر از خرید خود منصرف شده‌اید:

در صورتی که سفارش شما هنوز از سوی «زیست» پردازش یا ارسال نشده است، جهت لغو ارسال هر چه سریع‌تر با خدمات مشتریان «زیست» تماس بگیرید. در صورتی که انصراف خود را پس از تغییر وضعیت سفارش به «در حال پردازش» به اطلاع «زیست» برسانید، کلیه هزینه‌های بسته‌بندی و ارسال بر عهده مشتری خواهد بود.

در صورتی که پس از تحویل گرفتن کالا از خرید خود منصرف شده‌اید، انصراف خود را هرچه سریع‌تر به اطلاع خدمات مشتریان «زیست» برسانید و پس از هماهنگی با فروشگاه، کالا را حداکثر تا ۷ روز پس از دریافت، با هزینه خود برای ما ارسال کنید.

در این شرایط، کاربر نباید کالا و بسته‌بندی آن را از شرایط اولیه‌ (پلمپ) خارج کند و کالا باید در شرایط نو، بدون تغییر و بدون استفاده، عودت داده شود. در غیر این صورت امکان بازگرداندن کالا وجود نخواهد داشت.

در صورتی که قیمت روز کالا از قیمت خرید مشتری کم‌تر باشد، مبلغ کالا به قیمت روز، عودت خواهد شد.

 

شرایط عمومی بازگشت کالا:

برای اینکه بتوانید از خدمات ۷ روز ضمانت بازگشت و تعویض کالا استفاده کنید لازم است که از جعبه و کارتن دستگاه به خوبی نگهداری کنید و از هر کاری که باعث صدمه بیشتر و تخریب جعبه دستگاه شود، خودداری نمایید.

خدمات ضمانت ۷ روز بازگشت کالا، مواردی همچون استفاده ناصحیح و غیرمعمول (که در دفترچه راهنما ذکر نشده و توسط سازنده محصول مورد تأیید نباشد) را پوشش نداده و منجر به باطل شدن این ضمانت خواهد شد.

همچنین لازم است به سایر ضوابط بازگشت کالا (روش ارسال، هزینه ارسال، فرایند رسیدگی و...) پایبند باشید.

 

شرایط اختصاصی بازگشت کالا:

کالاهای متنوع موجود در زیست، ممکن است شرایط مختلفی برای بازگشت کالا داشته باشند. در صورتی‌که کالایی ضوابط خاصی برای بازگشت داشته باشد، در صفحه مربوط به آن محصول، قید خواهد شد.

بنابراین لازم است پیش از اقدام به ثبت سفارش، کلیه توضیحات و شرایط مربوط به هر محصول را مطالعه کرده و از شرایط بهره‌برداری از آن اطلاع یابید.

 

کالا را چطور ارسال کنید؟

پیش از ارسال کالا، با کارشناسان پشتیبانی «زیست» تماس بگیرید و از ارسال بدون هماهنگی خودداری فر‌مایید.

در هنگام ارسال توجه داشته باشید که تمامی متعلقات محصول و مدارک مربوط به خرید و گارانتی را ارسال کنید.

در هنگام ارسال بسته‌بندی دستگاه را حفظ کنید و از هر کاری که باعث تغییر ظاهر جعبه و کارتن آن می‌شود، بپرهیزید.

مشکل کالا و توضیحات آن را را در پشت فاکتور یا همراه برگه‌ای بنویسید و با دستگاه ارسال کنید.

در صورتی که کد عبور یا الگوی بازگشایی بر روی دستگاه قرار داده‌اید، آن را حذف کنید.

پس از هماهنگی با پشتیبانی، برای ارسال کالا از پست پیشتاز استفاده کنید و رسید پستی را همراه با کالا ارسال کنید.

 

هزینه ارسال بر عهده کیست؟

در صورتی‌که علت بازگشت کالا موارد 1 و 2 از دلایل بازگشت کالا باشد (اختلال در وب‌سایت یا فرایند حمل و مغایرت با سفارش مشتری و یا معیوب، تاریخ مصرف گذشته و مغایرت با توصیفات آن) و کارشناسان فنی «زیست» آن را تأیید کنند، هزینه بازگشت با «زیست» خواهد بود.

اما اگر دلیل بازگشت کالا، انصراف خریدار از سفارش خود باشد و یا ایرادات و مغایرت‌ها به تأیید کارشناسان فنی نرسیده باشد، هزینه ارسال و بازگشت کالا بر عهده مشتری خواهد بود.

 

فرایند رسیدگی به درخواست مشتری پس از ارسال کالا چگونه است؟

پس از بازگشت کالای شما به زیست، کارشناسان ما ظرف 48 ساعت مشکلات اعلام شده را با قوانین و ضوابط ضمانت بازگشت کالا تطبیق داده و در صورت تأیید و موجود بودن، کالا تعویض یا مرجوع خواهد شد.

درصورتی که موجودی کالا در زمان تعویض و رسیدگی به اشکالات به پایان رسیده باشد، شخص می‌تواند مدل دیگری را جایگزین کرده یا مبلغ سفارش خود را دریافت کند. «زیست» در قبال اتمام موجودی کالا در حین انجام مراحل تعویض و مرجوعی، مسئولیتی برعهده نداشته و فقط مسئولیت بازپرداخت وجه  کالا را به مشتری بر عهده می‌گیرد.

بازپرداخت وجه کالای مرجوعی، ظرف 48 ساعت به شماره شبای حساب بانکی اعلام شده توسط خریدار که به‌نام خود اوست، انجام خواهد شد.

 

چگونه با واحد خدمات پس از فروش «زیست» تماس بگیرید؟

 برای تماس با واحد پشتیبانی، می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

  • پشتیبانی برخط فروشگاه (چت آنلاین)
  • فرم تماس با ما در پایین همین صفحه
  • رایانامه support@zist.ir
  • شماره تلفن 051.37233001


محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0
...