با توجه به نوسانات موجود، لطفا پیش از سفارش برای اطمینان از موجودی با ما تماس بگیرید

نماد ساماندهی نماد اعتماد الکترونیکی

شاخه‌ها

تولید کننده‌ها

زیست نوشت

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید:

شرایط و ضوابط استفاده

توجه: شرایط زير ممکن است به صورت ادواری یا بسته به شرایط سایت یا قوانین جاری کشور تغییر كند و خریدار باید همواره با مراجعه با این صفحه از شرایط روز «زیست» مطلع باشد. هرگونه استفاده از خدمات سایت، ثبت‌نام و ثبت سفارش و خرید، به منزله مطالعه و پذیرش شرایط و ضوابط استفاده از خدمات زیست در این صفحه و نیز ضوابط موجود در ضمائم آن (در پیوندهای موجود در انتهای مطلب) خواهد بود.

 

عرضه کالا:

«زیست» نهایت تلاش خود را خواهد کرد تا کالاهایی را برای عرضه انتخاب کند که واجد ویژگی‌های ذیل باشند:

  • ایرانی (کالای ساخته‌شده در ایران، کالای مونتاژشده در ایران، کالای عرضه‌شده تحت برند ثبت‌شده در ایران)
  • انطباق با سبک زندگی ایرانی‌اسلامی (عدم تضاد با عرف صحیح ایرانیان)
  • کیفیت مطلوب و متناسب با ارزش خرید (بنابر سوابق تولیدکننده، توضیحات و ظواهر کالا)

با این وجود «زیست» تضمین‌کننده کیفیت یا دوام کالاها نبوده و مسئولیت آن بطور کامل بر عهده تولیدکننده خواهد بود.

همچنین ضمانت کیفیت و کارآیی (گارانتی) و نیز خدمات پس از فروش هر کالا نیز بر عهده تولیدکننده یا عرضه‌کننده خدمات کالاست که توضیحات آن در صورت وجود در صفحه کالا و نیز در ضمانت‌نامه موجود در بسته کالا درج شده است.

 

ضمانت اصل بودن کالا

فروشگاه اینترنتی «زیست» با کسب نماد اعتماد الکترونیکی و همکاری با معتبرترین تولید کنندگان کالاهای ایرانی برای ارائه بهترین محصولات، اصالت محصولات عرضه‌شده در فروشگاه را تضمین می‌کند و در صورت احراز اصل نبودن کالا، حق ارجاع کالا و بازگشت وجه و نیز هزینه ارجاع را برای مشتریان درنظر گرفته است.

مشخصات کالا در «زیست»

عمده تصاویر و مشخصات کالاهای ثبت‌شده در «زیست»، توسط تولیدکننده یا توزیع‌کننده کالا در اختیار «زیست» قرار گرفته و در وب‌گاه این فروشگاه اینترنتی ثبت شده است. بنابراین هرگونه مغایرت در مشخصات جزئی و جزئیات تصاویر و نیز هرگونه تغییر در مشخصات تولیدات جدید، بر عهده سازنده کالاست و «زیست» تنها انطباق اصل کالا با نام و مشخصات کلی آن را تضمین می‌کند.

 

موجودی و قیمت کالا در «زیست»

«زیست» تلاش می‌کند موجودی و قیمت محصولات را همواره به‌روز نگه دارد؛ اما ممکن است بروز برخی مشکلات فنی، خطای انسانی یا نوسانات شدید بازار، باعث مغایرت در موجودی و قیمت برخی کالاها شود. بنابراین عرضه کالا در «زیست» و انجام ثبت سفارش و پرداخت مبلغ، لزوما به‌معنای انجام معامله و فروش قطعی نیست و فروش قطعی تنها پس از تأیید پرداخت وجه و تغییر وضعیت سفارش به «ارسال‌شده» از سوی فروشگاه واقع می‌شود.

علاوه بر این «زیست» در بازه زمانی پردازش و ارسال می‌تواند بنا به تشخیص و به هر دلیل، سفارش انجام‌شده را لغو کرده و از ارسال سفارش خودداری کند و در صورت دریافت وجه، مبلغ مربوطه را به حساب بانکی اعلام‌شده از سوی خریدار عودت دهد.

 

الزامات ثبت سفارش

خریدار باید قبل از تکمیل و ارسال فرم سفارش خرید، اطلاعات لازم درباره قیمت کالا و نوع تسویه حساب، نوع ارسال، هزینه و روش پرداخت کرایه و... را از طریق صفحه محصل و نیز صفحات راهنمای موجود در سایت کسب کند. وی همچنین لازم است اطلاعات دقیق و کامل خود یا شخص دریافت‌کننده را برای دریافت سفارش از طریق پست و سایر ارسال‌کننده‌ها در اختیار فروشنده قرار دهد.

ثبت سفارش و خرید، به منزله مطالعه و پذیرش شرایط و ضوابط استفاده از خدمات «زیست» در این صفحه و نیز ضوابط موجود در ضمائم آن (در پیوندهای موجود در انتهای مطلب) خواهد بود.

لغو یا عودت سفارش پس از تائید آن از سوی فروشگاه و تغییر وضعیت آن به «در حال پردازش»، تابع ضوابطی است که در بخش «ضمانت بازگشت کالا» مطرح شده است و کالاهای خریداری شده خارج از ضوابط مطرح‌شده، غیر قابل برگشت خواهد بود.

 

شرایط بهره‌برداری از کالا

«زیست» مسئولیت آماده‌سازی، نصب، راه‌اندازی، فعال‌سازی، آموزش کار با کالای خریداری‌شده و نیز اعلام شرایط نگهداری و بهره‌برداری از کالا را ندارد. برای اطلاع از این موارد باید به راهنماهای ارائه‌شده از سوی تولیدکننده (که ممکن است در بسته‌بندی کالا ضمیمه شده باشد یا در وب‌سایت تولیدکننده درج شده باشد) مراجعه کنید. با این‌حال «زیست» تلاش می‌کند در صورت ارائه اطلاعاتی در این‌باره از سوی تولیدکننده، آن را در صفحه محصول ارائه کند.

 

قوانین کاربری

در صورت استفاده از هر یک از خدمات «زیست» ، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و مسئولیت تمامی فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد، بر عهده کاربران است.

کاربران با استفاده از وب‌سایت بر رسیدن به سن قانونی یا فعالیت تحت نظارت والدین یا قیم قانونی اذعان می‌کنند و اقدام به خرید و پرداخت با این پیش‌فرض انجام می‌شود. در غیر این صورت، کلیه عواقب تخطی از این موارد بر عهده کاربر یا قیم قانونی او خواهد بود.

 

ایجاد حساب کاربری

کاربر در بدو ورود به «زیست»، به عنوان «بازدیدکننده» شناخته خواهد شد. «بازدیدکننده» می‌تواند از کلیه محتوای در دسترس سایت بازدید کند و در صورت تصمیم به خرید، به دو روش «میهمان» و «مشتری» به ثبت سفارش بپردازد.

با ثبت‌نام در «زیست»، کاربر مشخصات اصلی خود از قبیل نام و نام خانوادگی، پست الکترونیک، کد ملی و غیره را در اختیار ما قرار می‌دهد و از این لحظه به عنوان «مشتری» شناخته خواهد شد. در صورت انجام خرید و جهت ثبت سفارش، لازم است مشخصاتی نظیر اطلاعات آدرس و یک شماره تلفن تماس را نیز ثبت کند.

در صورتی که بازدیدکننده تمایلی به ثبت‌نام در سایت نداشته باشد، می‌تواند به شیوه «میهمان» ثبت سفارش کند. برای این منظور باید بدون ایجاد حساب کاربری برخی اطلاعات لازم جهت تحویل سفارش (نظیر مجاری ارتباطی و آدرس و تلفن و کد ملی) خود یا تحویل‌گیرنده کالا را به ثبت برساند.

 

سابقه سفارشات

برای اطلاع از وضعیت سفارش یا دسترسی به اطلاعات خریدهای پیشین، می‌توانید به حساب کاربری خود وارد شوید و در بخش «حساب کاربری من»، بر روی تاریخچه و جزئیات سفارش» کلیک کنید تا جزئیات سوابق خرید شما به نمایش درآید. این جزئیات شامل کد و مرجع سفارش، تاریخ سفارش، نوع، تعداد و قیمت کالاهای سفارش داده شده، آدرس ارسال سفارش، روش ارسال و هزینه آن، وضعیت فعلی سفارش و... است و می‌توانید فاکتور خرید خود را نیز به نمایش درآورده و در صورت نیاز آن را چاپ کنید.

در این بخش همچنین می‌توانید وضعیت کالاهای برگشتی، صورت‌های مالی و کوپن‌های تخفیف اختصاصی خود را (در صورت وجود) مشاهده کنید.

 

ویرایش و حذف حساب کاربری

کاربر می‌تواند کلیه اطلاعات شخصی خود را در بخش مربوط به «حساب کاربری» در آدرس «zist.ir/my-account» مشاهده و ویرایش کند. در صورت بروز مشکل در ویرایش اطلاعات یا نیاز به ویرایش پست الکترونیک، کد ملی و حذف اکانت، از همان آدرس ایمیل ثبت‌نام شده با «support@zist.ir» مکاتبه و درخواست ویرایش اطلاعات اصلی حساب کاربری را داشته باشید.

حساب کاربری توسط شخص کاربر قابل حذف از سیستم نیست و این کار تنها توسط مدیریت وب‌سایت امکان‌پذیر است.

 

اشتراک و لغو اشتراک در خبرنامه

هر کاربر می‌تواند به محض ورود به وب‌سایت و با ورود آدرس پست الکترونیک خود در کادر مربوطه در خبرنامه عضو شود. همچنین این امکان در فرم ثبت‌نام سایت نیز قرار داده شده است.

برای لغو عضویت در خبرنامه نیز کافی‌ست بر روی لینک لغو اشتراک (درج‌شده در انتهای خبرنامه‌های ارسالی) کلیک کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل در عضویت یا لغو اشتراک خبرنامه، با پست الکترونیک ما مکاتبه کنید. ما حتما بر اساس درخواست شما رفتار خواهیم کرد.

 

تغییر رمز کاربری

در صورت فراموشی رمز ورود به حساب کاربری، می‌توانید از گزینه یادآوری رمز عبور استفاده کنید. در این صورت با ثبت آدرس ایمیل خود که با آن ثبت‌نام کرده‌اید، یک نامه الکترونیک (ایمیل) به آدرس الکترونیک شما ارسال خواهد شد که حاوی لینک معتبری جهت تغییر رمز خواهد بود.

در صورتی که ایمیلی به جعبه نامه‌های شما (inbox) نرسید، ایمیل‌های هرزنامه (پوشه spam، bulk یا junk) را بررسی کنید؛ زیرا احتمال ورود ایمیل‌های ناشناخته به پوشه اسپم‌ها وجود دارد. در این صورت و برای استفاده از لینک، حتما ابتدا ایمیل را از پوشه اسپم به پوشه اصلی منتقل کنید.

اگر به ایمیل خود دسترسی ندارید یا آن را فراموش کرده‌اید، با ما تماس بگیرید؛ در صورت احراز هویت شما توسط مدیران سایت و در حد مقدورات جهت حل مشکل اقدام خواهد شد. در غیر این‌صورت ناگزیر به تغییر نام کاربری و ثبت‌نام با ایمیل جدید خواهید بود.

 

حقوق معنوی

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات زیست، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون‌ها، تصاویر، ویدئوها، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده در این سایت، جزئی از اموال «زیست» محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب در انحصار «زیست» است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای «زیست» محفوظ می‏‌دارد.

علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط «زیست» و علائم تجاری نیز در انحصار «زیست» است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت «زیست» و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده‌کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع‌آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای «زیست» محفوظ است.

 

ارتباط رسمی با زیست

پایگاه رسمی «زیست نقطه آی آر» به آدرس «zist.ir» تنها مرجع رسمی و مورد تأیید «زیست؛ بازار زندگی ایرانی» است و کلیه مراحل ثبت سفارش و پرداخت‌ها در چارچوب این وب‌سایت و یا در دستورالعمل‌های ذکرشده در آن معتبر است.

همچنین مکاتبات رسمی با کاربران، تنها از آدرس پست الکترونیک تحت این دامنه انجام خواهد شد. و کلیه روش‌های ارتباطی غیررسمی (که صرفا جهت راهنمایی کاربران، تسهیل در خدمات مشتریان و یا اطلاع‌رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند) از درجه اعتبار ساقط است و هیچ حقی را برای کاربر و مشتری ایجاد نخواهد کرد.

کاربران جهت برقراری ارتباط‌های معمول، می‌توانند از روش‌های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

ضمائم:

پرداخت مطمئن

ضوابط ارسال

ضوابط بازگشت کالا

سیاست‌های حفظ حریم خصوصی «زیست»


محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0
...