بهانه هایی برای نخریدن کالای ایرانی!

محمد رضا مرندی – «روی یخ گرد و خاک بلند نکن» یک ضرب المثل ایرانی است برای کسانی که دنبال بهانه گیری هستند. در سال حمایت از کالای ایرانی، از اطرافیان ما کسانی هستند که به بهانه های مختلف بنا بر نخریدن کالای ایرانی گذاشته اند. بهانه هایی که شاید ظاهر علمی و عقلی داشته باشد ولی دلایل ریشه ای دیگری وجود دارد. در این نوشته مثال هایی از بهانه های این افراد مورد بررسی قرار می دهیم. البته همیشه دلیل نخرید ن کالای ایرانی بهانه جویی نیست، به عنوان مثال: نداشتن اطلاعات کافی یا تحلیل درست از موضوع و یا جو سنگین اطرافیان که خود، انسان را به یک تصمیم گیری خاص رهنمون می کند.

بهانه هایی برای نخریدن کالای ایرانی

مثال هایی از بهانه جویی ها برای نخریدن کالای ایرانی و جواب های کوتاه به آنها:

– جنس ایرانی کیفیت ندارد…..خیلی از کالاهای ایرانی کیفیت مناسبی دارند، کافی است مقداری در بازار و فضای مجازی(کانال ها و سایت ها) جستجو کنیم. نظراتی که مردم در باره استفاده از برندهای با کیفیت ایرانی در کانال ها و سایت ها می گذارند. گویای این مطلب است.(توضیحات کامل)

– اگر حمایت کنیم، کالاهای ایرانی مثل پراید پیشرفت نمی کنند……همه تولیدی ها مثل سایپا و ایران خودرو دارای مدیریت ضعیف دولتی نیستن. قیاس اشتباهی است چون خیلی از کارخانه های ایرانی پیشرفت رو به جلو در قبال حمایت داشته اند مانند چرخ خیاطی کاچیران و…(توضیخات کامل)

– حمایت از کالای ایرانی خلاف اصول اقتصاد یعنی تجارت آزاد است…..طبق آخرین آمار اکثر اقتصاددانان جهان با تجارت آزاد مخالف هستند(توضیحات کامل)

– چون بعضی مسئولین خودشان کالای ایرانی مصرف نمی کنند ما هم مصرف نمی کنیم…..هر کس در قبر خودش می خوابد و از مسئولیت اجتماعی و ملی شما چیزی کم نمی کند. شما می توانید این موضوع را از مسئولین مطالبه کنید.

–  مسئولین خودشون به فکر نیستند و شعار می دهند و در عمل با بیمه، مالیات و بانک تولید ی ها زمین می خورند…..این مطالبه ما و شما از مسئولین دولتی و نماینده های مجلس برای اصلاح قوانین و مدیریت درست و بدون تخلف را می طلبد و باعث نمی شود که ما مردم هم به زمین زننده های تولیدی های ایرانی تبدیل شویم.

 

در اطراف شما آیا کسی هست که اهل بهانه جویی برای نخریدن کالای ایرانی باشد، راهکار شما برای حل این عادت چیست؟

 

زیست؛ بازار زندگی ایرانی…

 

 

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

  1. آهای تویی که تا بهت میگیم حمایت از کالای ایرانی، میگی پراید! یبارم بگو صنعت نانو! یبارم بگو انرژی هسته ایه ایران! یبارم بگو هوافضا و ماهواره سازی! یا بگو صنایع دفاعی و موشک سازیه ایران! میبینی که ایران اگه تو بعضی مدل های خودرو ضعیف هست ولی تو خیلی چیزا دیگه قویه!

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *