لباس ایرانی بر دوش رهبر انقلاب

امروز پانزدهم اسفندماه، یعنی روز درختکاری، رهبر انقلاب همچون هرسال به کاشت دو نهال میوه پرداختند. اما در مراسم درختکاری امسال، ویدئوی تهیه شده از این مراسم حاشیه جالبی به همراه داشت. در این ویدئو نوشته گوشه قبای ایشان از دید کاربران شبکه‌های اجتماعی مخفی نماند. نوشته‌ای که نشان می‌داد لباس رهبر انقلاب از پارچه فاستونی ایرانی تهیه شده است و ایشان به توصیه اکتفا نکرده و خود در استفاده از کالای ایرانی و لباس ایرانی پیشگام هستند.

داستان عبای ایرانی و هدیه رهبر

پیش از این نیز یکی از طلاب حوزه علمیه روایتی از گرفتن یک هدیه از رهبر انقلاب را روایت کرده بود که نشان می‌داد عبای مورد استفاده رهبر انقلاب از پارچه داخلی بوده است.

«محمد حسن صادقی» طلبه‌ای است که مثل خیلی‌ها از رهبری تقاضای یک یادگاری می‌کند و داستان این یادگاری خود را در اینستاگرامش می‌نویسد:

«خدا توفیق داد و ماه رمضانی که گذشت، تبلیغ مشهد بودم. هرچه به آخر ماه نزدیک می‌شدیم، دلم بیشتر هوای نماز مقام معظم رهبری را می‌کرد، تا جایی که تصمیم گرفتم یک روز بلیت هواپیما بگیرم و به تهران بیایم و همان روز به مشهد برگردم. در همین احوالات و توجیهات عقلی که وظیفه الان تبلیغ است و آقا نیز به تبلیغ ما راضی تر است بودم که ناگهان روز ۲۶ ماه رمضان به ما گفتند که تا روز بیست هشتم برنامه تبلیغ ادامه دارد و در این روز تمام می‌شود.
کلی خوشحال شدم. ( خوشحالی بابت  نماز آقا بود ولی برای دل کندن از  امام رضا علیه السلام جان کندم.) و بلیتی برای تهران گرفتم. روز ۲۸ماه مبارک نصیبم شدم رفتم نماز آقا خیلی خوش گذشت. بعد از نماز خدمت آقا ابراز ارادت کردم و از محضرشان عبایشان را طلب کردم، فرمودند منزل بروم، همین عبا را می‌دهم برایتان بفرستند. خلاصه لطف کردند عبا را برای ما فرستادند.

خیلی مهم است رهبر یک انقلاب بزرگ عبای روی دوششان made in iran است، عبای ایرانی روی دوش رهبر من است.
از وقتی که این هدیه را گرفتم، به سختی کالای غیر ایرانی استفاده می‌کنم و اذیت می‌شوم وقتی می‌بینم جایی به کالای ایرانی توجه نمی‌شود.»

زیست؛ بازار زندگی ایرانی…

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *