ورود ممنوع برای کالای خارجی در نمایشگاه بهاره

عرضه کالا های ایرانی در نمایشگاه های بهاره بستر مناسبی را  برای تولید کنندگان داخلی فراهم کرد که اجناس خود را توزیع و به فروش برسانند و مردم هم اجناس مورد نیاز شب عید خود را با تخفیف هایی تا ۴۰ درصد تامین کنند.

اتاق های اصناف کل کشور اقدام به راه اندازی نمایشگاه های بهاره کرده اند تا مردم کالا های مورد نیاز شب عید خود از جمله آجیل و خشکبار،کیف و کفش، شیرینی و شکلات، لوازم آشپز خانه، پوشاک و همچنین محصولات بهداشتی را بتوانند با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب تهیه کنند.

عرضه کالا با تخفیف های ۸ تا ۴۰ درصد

بهرام حیدری برگزار کننده نمایشگاه های بهاره در مصلای تهران به خبرنگار ایرنا گفت: هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه ها، حمایت از تولید داخلی است.
وی با تاکید بر این که کالاهای ایرانی از کیفیت بالا و قیمتی مناسب برخوردار اند گفت: کالاهای ایرانی در برخی زمینه ها مانند زعفران و خشکبار جایگاه مهم و ویژه ای در بازار های خارجی دارند و برای بالا بردن توان رقابتی این کالاها، نیازمند حمایت دولت و مردم است. حیدری با تاکید بر این که حمایت از تولید ملی، ضامن اشتغال فرزندان این مرز و بوم است. گفت: فقط ۳ الی۴ درصد کالا های این نمایشگاه خارجی هستند.

ایجاد فرصت شغلی با توجه به تولید ملی

عباس رحیمی تولید کننده حوله نیز به موضوع رقابت محصولات ایرانی و خارجی در صنف خود پرداخت و گفت: قیمت حوله های خارجی پایین تر از حوله های ایرانی است اما به دلیل کیفیت بالای پنبه ایرانی، هیچ یک از محصولات خارجی قابل مقایسه با محصولات ایرانی نیست.

مردم  ایران متقاضی اجناس ایرانی هستند

امیر بختیاری نماینده یک برند ایرانی تولید کننده پوشاک نیز به شانس مردم نسبت به محصولات ایرانی اشاره میکند و در این مورد میگوید: بعضی از مشتریان لباس ها متقاضی تولیدات ایرانی هستند وقتی به آنها می گوییم جنس خارجی است خرید نمی کنند و اصرار بر این دارند که کالای ایرانی به آنها معرفی کنیم.
وی در مورد حضور کالای خارجی در نمایشگاه نیز گفت: برگزار کنندگان نمایشگاه تاکید دارند کالا خارجی عرض نشود؛ اگر چنین کالایی در نمایشگاه باشد، حتما بازرسان از آن بی خبر هستند.

نظر مردم در مورد نمایشگاه های بهاره

در همین ارتباط با بعضی از مردم و شرکت کنندگان گفت گویی کردیم.

محمد عبدی بازنشسته آموزش و پرورش در این رابطه معتقد است که برگزاری چنین نمایشگاه هایی امکان خرید کالا برای همه اقشار جامعه را فراهم می کند.
اصغر شهبازی ۴۵ ساله و راننده، برگزاری چنین نمایشگاه هایی فرصتی را برای تهیه همه اقلام شب عید در یک مکان را ایجاد میکند و می توان تمام اجناس اعم از کیف و کفش و پوشاک را با قیمتی مناسب تر و بهتر از بازار تهیه کرد.

جلوگیری از عرضه کالاهای خارجی

در ارتباط با عرضه محصولات خارجی در نمایشگاه بهاره، با محمد باقر رادان بازرس اصناف تهران مصاحبه ای صورت رگفت که در زیر به آنها میپردازیم.
وی در پاسخ به این که چند درصد از کالا های نمایشگاه ایرانی هستند؟ گفت: سعی ما بر این است که فقط کالای ایرانی باشد و با غرفه های که اجناس خارجی عرضه میکنند برخورد می کنیم.

رادان نیز اضافه کرد: در روز های قبل یکی دو غرفه کالای چینی بی کیفیت عرضه میکردند که با آنها تذکر دادیم واز عرضه این نوع کالا ها جولوگیری کردیم.
وی افزود، ما در برخی از اقلام مجبوریم کالای خرجی وارد کنیم؛ مثلا بارها جلوی عرضه بادام هندی را گرفته ایم اما وقتی مصرف کننده به این کالا نیاز دارد و تولید داخلی این محصول وجود ندارد، ما ناچاریم که اجازه عرضه آن را بدهیم.

رادان اظهار کرد: در مورد عینک افتابی نیز همین مسئله مطرح است؛ به همین دلیل تنها به دو غرفه اجازه عرضه این محصول را دادیم.

پلمپ نمونه اجناس، برای جلوگیری از تخلف

بازرس اتاق اصناف تهران در بخش دیگری از گفت گو افزود ما با اجرای طرحی برای جولوگیری از تخلف وتغییر کیفیت و تغییر قیمت خبر داد که مثلا یک نمونه از هر کالایی در نمایشگاه بهاره عرضه می شود، توسط کارشناسان اتحادیه ها قیمت گذاری و با سیم و سرب پلمپ شده است تا فروشندگاه کالا ها را با همان قیمت و کیفیت به مشتریان عرضه کنند.

به گفته رادان، با اجرای این طرح از عرضه کالای بی کیفیت و یا گرانفروشی جلوگیری می شود./ ایران کالا

لینک خرید محصولات ایرانی

زیست؛ بازار زندگی ایرانی…

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *