اندروید بومی ساخته شد

وزیر ارتباطات از طراحی اندروید بومی با نمایش کلیپ بالا خبر داد. این اندروید داخلی توسط دانشجویان دانشگاه شریف طراحی و تولید شده است. در پی این خبر، سوالات زیادی درباره این سیستم عامل ایرانی مطرح شد و وزیر ارتباطات در پستی اینستاگرامی به این ابهامات پاسخ داد. این مطلب خلاصه ای از پاسخ های وزیر ارتباطات به ابهامات است:

– از سال ۹۷ تعدادی از شرکت های خارجی مانند شرکت اپل و گوگل اقدام به حذف نرم افزارهای ایرانی از روی گوشی ها کردند. این اقدام به کسب و کارهای ایرانی آسیب جدی وارد می کند. این موضوع باعث شد که به فکر ایجاد یک سیستم عامل بومی برای جلوگیری از تحریم های خارجی بیفتیم. ادعای گوگل درباره حذف نرم افزارهای ایرانی به دلیل عدم وجود امنیت، نادرست است. زیرا خود گوگل در برابر خیلی از بدافزارهایی که هزینه و امنیت کاربران را هدف قرار دادند چنین عملی انجام نمی دهد.

– مرکز امنیت سایبری ایران اندروید بومی را از نظر امنیت تایید کرده است. این سیستم عامل آماده آزمایش شدن در همه آزمایشگاه های امنیت سایبری را دارد و شما را فقط محدود به نرم افزارهای ایرانی نمی کند. شما می توانید از همه نرم افزارهای داخلی و خارجی استفاده کنند ولی برعکس آن ها دسترسی به نرم افزارهای ایرانی برای حذف و تحریم ندارند. این گوشی به طور انبوه در شهریور عرضه می شود، هم اکنون در مرحله عرضه آزمایشی است.

– اگر یک روز شما با این واقعیت مواجه شوید که انواع اپلیکیشن های ایرانی که خدمات مالی و غیر مالی می دهند، بر روی گوشی شما کار نمی کنندف چه حسی خواهید داشت؟ این پروژه کمک می کند که این اتفاق هرگز نیفتد.

– گوشی آریا مینی از شرکت جی ال ایکس(GLX) با سیستم عامل اندروید بومی در شهریور رونمایی خواهد شد.

اگر به دنبال گوشی و تبلت و لوازم جانبی آن، لوازم صوتی و تصویری و تجهیزات رایانه و لپتاپ ایرانی هستید، می توانید همه آن ها را در فروشگاه اینترنتی کالای ایرانی زیست پیدا کنید.

از:تابناک

زیست؛ بازار زندگی ایرانی…

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *