ویدئو/خودروی برقی ایرانی به خیابان های تهران نزدیک شد


مرتضی موسی خانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و رئیس ملی ربوکاپ ایران در مصاحبه ای از ورود اولین خودروی برقی ایرانی ساخته شده به دست جوانان ایرانی به خیابان های تهران در مردادماه خبر داد. مطلب زیر خلاصه ای از نکات مهم مصاحبه ایشان است:

این خودروی برقی کوچک دو نفره کوآدرا Q1 با نام تجاری ” یوز ” مناسب برای شهرهای پرترافیک است. این خودرو ۱۲۰ سانتی متر عرض و ۲ متر طول و ۴۰۰ کیلوگرم وزن دارد. در یک جای پارک خودروی معمولی سه عدد از این خودرو می توانند پارک نمایند. این خودرو با سرعت هشتاد کیلومتر بر ساعت می تواند در فضای شهری عبور و مرور داشته باشد. هر بار شارژ سه ساعته این خودرو که با برق شهری انجام می شود، امکان طی مسافت ۲۰۰ کیلومتری را به آن می دهد. قدرت موتور آن ۱۵ اسب بخار است. لذت رانندگی بدون دنده را به راننده منتقل می کند.

این پروژه که از سال ۹۳ شروع شده است هم اکنون ۵ دستگاه خودروی آماده و در حال تست و حدود ۲۰۰ خودرو در دست تولید و اقدام می باشد. مناطقی از تهران که دارای شیب های تند هستند، به راحتی توسط این خودرو طی می شوند. با موفقیت آزمایش خودروها در تهران امیدواریم با همکاری خودروسازان بزرگ کشور وارد مرحله تولید انبوه شویم.

از منظر ایمنی چهارستاره دارد و ظاهری زیبا با تیپ خلبانی و جوان پسند ارائه شده است. اولین سری از این خودروها با همکاری شرکت های دانش بنیان، دانشگاه آزاد قزوین و همکاری معاونت ریاست جمهوری به ثمر نشسته است.

هشتصد و پنجاه و پنج قطعه از نهصد قطعه خودرو، بومی سازی و باقی آن ها در آینده داخلی سازی خواهد شد. سوخت این خودروها ارزان و پاک به مصرف می رسد و از نظر افتصادی برای دارنده ماشین صرفه جویی اقتصادی دارد. از طرفی خرید محصول ایرانی کمک به شکوفایی اقتصاد و اشتغالزایی برای جوانان ایرانی دارد.

رنوی برقی ایرانی

از:خبرگزاری مهر

زیست؛ بازار زندگی ایرانی…

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *