با توجه به نوسانات موجود، لطفا پیش از سفارش برای اطمینان از موجودی با ما تماس بگیرید

نماد ساماندهی نماد اعتماد الکترونیکی

کتاب انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانه ؛ تجزیه و تحلیل مفهوم انتظار

45159001

جدید

  • انتظار عامیانه، انتظار عالمانه، انتظار عارفانه.
  • در 420 صفحه با قطع رقعی.
  • تالیف علیرضا پناهیان.
  • منتشر شده توسط انتشارات بیان معنوی.
  • دارای جلد نرم.

جزییات بیشتر

120,000 ریال

موجود نیست

برند : کتاب

 
بررسی بیشتر
گرچه کتاب های ارزشمند و فراوانی در باب مهدویت و انتظار نگاشته شده است، اما تجزیه و تحلیل سازنده ترین مفهوم در زمینه مهدویت، که همان انتظار فرج است کمتر مورد گفتگوی عالمانه قرار گرفته است.

نویسنده در این کتاب با توجه توامان به مفهوم انتظار در شبکه معارف دینی و مباحث انسان شناسانه، مباحثی استدلالی و کاربردی بر پایه معارف اهل بیت (ع) ارائه داده است.در عصری که توجه به مفهوم کلیدی انتظار بیش از هر زمانی فراگیر شده و علاقه مندی قشر دانشجو برای گفتگوی عالمانه از معارف مهدوی مشهود است، کتاب حاضر که بخش مهمی از معارف و مفاهیم عمیق انتظار به زبانی شیوا و در عین تحلیلی بیان کرده است، می‌تواند به عنوان یک متن درسی برای دانشگاه ها مورد استفاده قرار گیرد.

---------

در خصوص امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف تا کنون آثار بسیار پر شماری تألیف شده، یکی از مهمترین مضوعات عرصه مهدویت نیز مفهوم انتظار و وظایف منتظران است که در این موضوع هم آثار قابل توجه تا کنون منتشر شده، اما آن چیزی که این کتاب را نسبت به آثار مشابه متمایز می‌کند چند مطلب است.

1. پیوند زدن مفهوم انتظار و وظایف منتظران به عمیقترین لایه های مبانی اعتقادی.

2. در گیر کردن ذهن خوانند به مطرح کردن پرسشهایی بسیار مبنایی و اساسی در خصوص ارتباط انتظار و تقدم و تأخر در مسئله ظهور و فرج اهل بیت، نظیر این سؤالات که:

به چه علت ظهور واقع نمی شود، یعنی در طول تاریخ دوران غیبت کبرا تا به امروز هیچگاه 313 نفر مؤمن حقیقی وجود نداشته است؟

مردم که از ظلم خسته شده اند و ظلم هم که سراسر عالم را فراگرفته، چرا حضرت ظهور نمی کنند؟

در برخی روایات بیان شده بعد از ظهور حضرت برخی از کسانی که مدعی انتظار فرج بودند در مقابل حضرت خواهند ایستاد، چه طور چنین چیزی ممکن است؟

چگونه عشق به امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف و آرمان ظهور را در دل ایجاد کنیم و آن را رشد دهیم

و سؤالات اساسی و بنیادین متعدد دیگر.

3. کاربردی بودن مباحث کتاب، به این معنا که در این کتاب انتظار به گونه‌ای مطرح و تبیین شده که به شدّت ابعاد مختلف زندگی روزانه آدم و تصمیمهای کوچک و بزرگ او را در زندگی روزمره از خود متأثر می‌کند!

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

فراز1:

بعد از 25 سال دوران غربت... چرا امیرالمؤمنین در مقابل این همه اصرار برای خلافت امتناع می‌کردند؟...

علت اصلی امتناع حضرت این بود که هر چند مردم از ظلم خسته شده بودند، اما خواهان عدالت هم نبودند. آنها اساساً نه عدالت و لوازم آن را درست می‌فهمیدند و نه می‌توانستند آن را تحمل کنند. اگر مردم اهل تحمل عدالت بودند، آن گونه حضرت را در دوران حکومتش شکنجه نمی کردند!

الان مردم عالم از ظلم اسرائیل و آمریکا خسته شده اند، اما آیا این کافی است؟...

ص 34 تا 37

فراز 2:

حضرت آیت الله بهجت(رحمت الله علیه) نیز در مورد تأثیر قطعی دعا برای فرج می‌فرمایند:... به طور یقین دعا در امر تعجیل فرج آن حضرت مؤثّر است، اما نه لقلقه زبان و (عجّل فرجه) خشک و خالی و ورد همیشگی که در آخر منبر برای این که مردم از جا بلند شود گفته می‌شود.... دعای با حال و حزن و اندوه و تأثّر قلبی از مردم واقع نمی شود، اگر می‌شد قطعاً وضع این طور نبود.

ص 236 تا 372

فراز3:

کسانی که مایلند همه انسان ها، حتی مفسیدن، آنها را تحویل بگیرند و یا لااقل سر جنگ با مفسیدن را ندارند، نمی توانند جزء منتظران قرار گیرند. اساساً تمایل به صلح با ظالمان و مفسدان، گرایش پلیدی است که اگر در روح یک انسان مؤمن رسوخ کند، ایمان او را به تباه خواهد کشید. این گرایش پلید می‌تواند کار مؤمنین را به آنجا بکشاند که حاضر شوند برای دل خوشی دشمنان بشریت و یا به دلیلی عافیت طلبی، سر از بدن فرزندان پیامبر خدا(صلوات الله علیه و آله) جدا کنند.

ص 121فراز4:

دیگران با زبان بی زبانی از شما می‌پرسند: شما که امام زمان را می‌شناسی و به او علاقه داری،... این علاقه و ولایتی که از آن دم می‌زنی... زندگی تو را با دیگران چقدر متفاوت کرده است؟ چقدر بانشاط تر، با انرژی تر و با آرامش بیشتری زندگی می‌کنی؟ اگر ما که مدعی انتظار هستیم، به این پرسش ها پاسخ در خوری ندهیم، نه تنها مبلّغ خوبی برای حضرت نخواهیم بودف بلکه وجود ما و ادعای ما ضد تبلیغ برای وجود نازنین او خواهد بود.

ص 93

فراز5:

در روایتی از امام باقر علیه السلام آمده است که ایشان در ضمن پاسخ عده‌ای از شیعیان که ادعا می‌کردند منتظر و آماده برای قیام علیه ظلم هستند، فرمودند: یاران قائم(عج الله تعالی فرجه الشریف) به قدری با هم صمیمی و برادرند که وقتی یکی از آنها احتیاج مالی داشته باشد بدون اینکه نیاز به اجازه گرفتن باشد از کیف پول رفیقش به اندازه احتیاجش برمی دارد. این قدر با هم صمیمی و ندار هستند... ما اگر می‌خواهیم به مقام منتظر برسیم باید در رفاقت هایمان عملاً به سمت چنین فضایی حرکت کنیم.

ص 269 و 270

 
مشخصات
ابعاد بسته بندی (سانتیمتر)پهنا 21، ارتفاع 30 و عمق 5 سانتی‌متر
وزن »600 گرم
صفحات420
نویسندهعلیرضا پناهیان
نوع جلدنرم
قطعرقعی
انتشاراتبیان معنوی
 
خرید اقساطی کالای ایرانی

در طرح فروش اقساطی کالای ایرانی «زیست بازار ایرانی» که با همکاری وب‌سایت «لندو (ایران رنتر)» راه‌اندازی شده است، هر کاربر می‌تواند کالاهای ایرانی مورد نیاز خود را به صورت اقساط و با شرایط دل‌خواه خریداری کند.

جزئیات بیشتر را در صفحه مربوطه بخوانید:

... خرید اقساطی کالای ایرانی ...

نوشتن دیدگاه

کتاب انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانه ؛ تجزیه و تحلیل مفهوم انتظار
  • انتظار عامیانه، انتظار عالمانه، انتظار عارفانه.
  • در 420 صفحه با قطع رقعی.
  • تالیف علیرضا پناهیان.
  • منتشر شده توسط انتشارات بیان معنوی.
  • دارای جلد نرم.

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه

مشخصات فیزیکی

ابعاد بسته بندی (سانتیمتر)پهنا 21، ارتفاع 30 و عمق 5 سانتی‌متر
وزن »600 گرم

سایر

صفحات420
نویسندهعلیرضا پناهیان
نوع جلدنرم
قطعرقعی
انتشاراتبیان معنوی

منو

مقایسه 0
...